Nawiedzenie ikony Matki Bożej Częstochowskiej

Kliknij na obrazek, aby zobaczyć szczegóły programu

Ikona nawiedzi naszą parafię z soboty na niedzielę 24/25 października. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach oraz we folderach, które można zabrać wychodząc z kościoła. Zwróćmy uwagę na następujące punkty:

  • duchowe przygotowanie: zaczniemy je w sobotę poprzedzającą 17.10; będą to rekolekcje-misje prowadzone przez księży oblatów do piątku przed Nawiedzeniem. W sobotę i niedzielę Msze św. z naukami, Różaniec i Apel Jasnogórski. Od poniedziałku Różaniec, Msza wieczorna z kazaniem, po niej nauka stanowa i Apel Jasnogórski
  • pomyślmy o wystrojeniu naszych domów i ulic, wszędzie, w całej Parafii; może da radę połączyć siły z sąsiadami? W dwie następne niedziele będzie można zaopatrzyć się w materiały związane z Nawiedzeniem do przyozdobienia domostw. Myślimy o stworzeniu Łańcucha Światła dla Maryi na ul. Poznańskiej od praktycznie wiaduktu do kościoła. Zwracamy się do wszystkich mieszkańców całej Parafii, aby dołączyli do tej inicjatywy i w sobotę 24.10 po południu wspomogli mieszkańców ul. Poznańskiej i przynieśli swoje lampiony do ustawienia wzdłuż drogi przejazdu samochodu-kaplicy. Po zakończeniu powitania trzeba by te lampiony zabrać. Mamy jeszcze banery, które można powiesić najlepiej wzdłuż trasy przejazdu Obrazu – kontakt w zakrystii.
  • zaplanujmy sobie już dziś czas dla Maryi – prześledźmy program Nawiedzenia we folderze, zaznaczymy punkty, w których weźmiemy udział. Szczególnie zapraszam na powitanie Matki Bożej. Zaczniemy w Dużym Kościele krótkim nabożeństwem oczekiwania  i ok. 17.15 przejdziemy na skwer Wojkiewicza przy pomniku. Tam ok. 17.30 powitamy Cudowny Wizerunek. Następnie w uroczystej procesji wprowadzimy Ikonę do kościoła i ok. 18.00 zostanie odprawiona Msza powitania z Księdzem Biskupem. O 20.00 nabożeństwo Akatystu, 21.00 Apel Jasnogórski, od 22.00 czuwanie młodzieży, od 23.00 nabożeństwo za zmarłych (możemy przynieść ich zdjęcia, które ustawimy przy Ikonie), o 24.00 Pasterka Maryjna, od 01.00 czuwanie nocne prowadzone przez grupy duszpasterskie, o 07.00 Godzinki; Jako że będzie to niedziela do południa Msze św. wg. zwykłego porządku – ale ze szczególnym udziałem o 09.00 starszych i chorych Parafian, o 10.30 dzieci szkolnych, o 12.00 maluchów i rodziców oczekujących narodzin dziecka (te 3 Msze poprzedzone będą Różańcem). O g. 15.00 Godzina Miłosierdzia i przygotowanie do pożegnania.; o g. 16.00 Msza św. pożegnania. Obraz odjeżdża do parafii w Przeźmierowie.

Mamy przed sobą historyczne wydarzenie – Maryja nawiedzi naszą parafię po 42 latach. Wykorzystajmy tę niezwykłą okazję, którą nam daje Pan Jezus! Do każdej i każdego z nas Zbawiciel mówi: „Oto MATKA Twoja!!!”. Odpowiedzmy całym sercem przepełnionym radosną wiarą i miłością: „Maryjo! Jestem przy Tobie! Pamiętam! Czuwam!”