Ogłoszenia parafialne na 24 niedzielę zwykłą 13.09.2020

Niedziela, 13 września

 • W związku z uroczystościami Pierwszej Komunii parafialne Msze święte: sobotnia z 18.30 oraz niedzielne z gg. 09.00, 10.30 i 12.00 będą odprawione w kaplicy na Cmentarzu!!! Msze z g. 07.30 (Mały Kościół) i niedzielna wieczorna z g. 18.30 bez zmian!!!
 • W Dzień Fatimski zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy o g. 20.00 różańcem, potem nabożeństwo i procesja fatimska wokół kościoła.

Poniedziałek, 14 września

 • W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku właśnie tego dnia kończy się, przedłużony z powodu pandemii, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 • W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ustania pandemii.
 • Biuro Parafialne otwarte jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych.
 • Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych odbywać się będzie o godz. 20.00 na probostwie w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Tak więc następna będzie za tydzień, 21 września.

Wtorek, 15 września

 • W liturgii wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Tego dnia nasza młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli jej Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. Msza święta rozpocznie się o g. 17.00. Kandydatów ze świadkami proszę o przybycie najpóźniej o 16.45. Miejsca w kościele są zarezerwowane dla młodzieży i świadków. Gości, w związku z sytuacją epidemiologiczną, serdecznie proszę o uczestniczenie w liturgii na zewnątrz świątyni.
 • Boże Krówki mają próbę w Małym Kościele o g. 18.00.
 • Parafialna Msza święta rozpocznie się pół godziny później, tj. o g. 19.00!

Środa, 16 września

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do MB Nieustającej Pomocy od 17.30.
 • Spotkanie rodziców zaangażowanych w ERM o g. 20.00 na probostwie. Zapraszamy także tych rodziców, którzy zainteresowani rozwojem przyjaźni swoich dzieci z Chrystusem, chcieliby wspomóc tę wspólnotę.

Czwartek, 17 września

Wznawia swoje spotkania Biblijny Krąg Kobiet. Zapraszamy o  g. 20.00 na probostwo.

Piątek, 18 września

Młodzież starszą (ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów) zapraszamy na spotkanie na g. 19.15 do kościoła.

Sobota, 19 września

Adoracja NS od godz. 17.30.

Niedziela, 20 września

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ojców oblatów. Będą nam głosić Słowo Boże, a po Mszach św., przez zakup kalendarzy misyjnych, będzie można wesprzeć dzieło głoszenia Ewangelii w dalekich stronach, prowadzone przez księży oblatów.

OGŁOSZENIE OGÓLNE

W sobotę i niedzielę ostatnie grupy dzieci naszej parafii przystąpiły do I Komunii. Pragnę bardzo serdecznie podziękować – księdzu Szymonowi za wielomiesięczne prowadzenie ich do sakramentu; Paniom Katechetkom uczącym w naszych szkołach, zwłaszcza klasy komunijne; Panu Pawłowi, koordynatorowi przygotowań; rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i dar ołtarza – zbiornik na wodę święconą (dar wszystkich dzieci i ich rodzin – także grupy wcześniejszych!!!); wreszcie samym dzieciom za radość i wzruszenie w ich sercach, ale także w nas dorosłych. Bóg zapłać! W nadchodzących dniach dzieci będą przeżywać swój Biały Tydzień.