Ogłoszenia parafialne na 26 niedzielę zwykłą 27.09.2020

Niedziela, 27 września

Po Mszach św. zbieramy ofiary na WT UAM i KUL.

Poniedziałek, 28 września

 • W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ustania pandemii.
 • Biuro Parafialne otwarte jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych.
 • Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych odbywać się będzie od września o godz. 20.00 na probostwie w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Najbliższe spotkanie w poniedziałek za tydzień, tj. 05 października.

Wtorek, 29 września

 • W liturgii oddajemy cześć świętym archaniołom Michałowi, Gabrielowi i Rafałowi.
 • Boże Krówki mają próbę o godz. 18.00 w Małym Kościele.

Środa, 30 września

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do MB Nieustającej Pomocy od 17.30.
 • Zapraszamy na spotkanie młodzież klas siódmych, która ma rozpocząć swoje przygotowanie do bierzmowania – po Mszy św. w Dużym Kościele; obecność konieczna.

Czwartek, 01 października

 • Rozpoczynamy miesiąc październik, związany szczególnie z rozważaniem życia Pana Jezusa i Matki Bożej na Różańcu. Zapraszamy na Różaniec: będziemy odmawiać go wspólnie na codziennym nabożeństwie o g. 18.00. W związku ze spowiedzią pierwszopiątkową dzieci zapraszamy na nabożeństwo dla młodszych po niedzieli 04 października w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00.
 • Od października ks. Gniewomir będzie odwiedzał chorych w pierwsze czwartki miesiąca, a nie w pierwsze soboty. Objazd rozpocznie o zwykłej godzinie, tzn. od 08.00.
 • Do spowiedzi zapraszamy zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych – początek od g. 17.00.
 • W Pierwszy Czwartek Miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu prowadzoną przez rodziców wraz z dziećmi. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami do wspólnej modlitwy! Początek o g. 18.00. Po Mszy św. na probostwie krótkie spotkanie rodziców zaangażowanych w ERM.
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego Kobiet o g. 20.00 na probostwie.

Piątek, 02 października

 • Wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Pierwszy Piątek miesiąca września. Dodatkowa Msza św. o g. 07.30.
 • Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych od godz. 08.00.
 • Sakrament pojednania od godz. 16.00. Adoracja NS od godz. 17.30. Komunia św. o 16.30, 17.00 i 17.30.
 • Spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej o g. 19.30.

Sobota, 03 października

 • Adoracja NS od godz. 17.30.
 • Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w kościele.

OGŁOSZENIE OGÓLNE

A) Wszystkich dorosłych, którzy nie przyjęli dotąd sakramentu bierzmowania a pragnęli by to uczynić, prosimy o zgłoszenie do 10 października u księdza po Mszy, ew. w Biurze Parafialnym.

B) Chcemy zorganizować katechezę uzupełniającą dla tych, którzy z różnych powodów przerwali ją podczas nauki szkolnej. Prosimy o zgłoszenia do 10 października. Przypominamy, że zgodnie z wymogami Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz rozporządzeniem Konferencji Episkopatu przyjęcie tego sakramentu jest wymagane do podjęcia rozmaitych funkcji w życiu wspólnoty kościelnej (np. rola chrzestnego czy świadka).

C) Zmarł nasz parafianin z TP + Jan Tomelka. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g. 11.00. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…