Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020

A) W związku z sytuacją epidemiologiczną nasz cmentarz został zamknięty do poniedziałku 2 listopada włącznie. Nie będzie więc ani Mszy św. ani procesji żałobnej. Msze święte odprawimy: 1 listopada wg porządku niedzielnego; 2 listopada o g. 10.00, 18.30 i 20.00 (ta będzie odprawiona za parafina zmarłych w minionych 12 miesiącach).

B) Transmisje internetowe z naszego kościoła: sobota, g. 18.30, niedziela g. 10.30 i 12.00.

C) W naszym kościele według nowych reguł może przebywać podczas liturgii (nie licząc służby liturgicznej) do 45 osób.

D) Zwracam się z gorącą prośbą o stosowanie się nas wszystkich do zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. W kościele należy przebywać mając usta i nos zasłonięte maseczką, przyłbicą, odzieżą; mamy wystawione pojemniki z płynem dezynfekującym – prosimy o korzystanie z nich.

E) W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ustania pandemii.

F) Od 1 do 8 listopada chcemy jako Wspólnota dołączyć do ogólnopolskiego RÓŻAŃCA DO GRANIC NIEBA. Chcemy przebłagać Boga za grzech zabójstwa dzieci nienarodzonych, wynagrodzić cierpienia, których te dzieci doznały, ofiarować intencje i odpusty z prośbą o pokój dla naszej Ojczyzny. Modlitwa będzie mieć miejsce od g. 17.30.

G) Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych NIE ODBĘDZIE SIĘ!!!

H) Biuro Parafialne otwarte jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Bardzo prosimy o załatwianie w tych dniach wyłącznie spraw nie cierpiących zwłoki.

I) Kartki na „Wymienianki” wyłożone są z tyłu kościoła. Można je składać podczas składki, w zakrystii i w Biurze Parafialnym. Bardzo zachęcam do podtrzymywania tej pięknej polskiej tradycji – znaku naszej modlitewnej pamięci o zmarłych, która jest równocześnie wyznaniem naszej wiary w życie wieczne. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

J) Zachęcam do zyskiwania odpustów dla zmarłych. Można je zdobyć  w dowolny dzień listopada po spełnieniu zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.) oraz: albo za nawiedzenie kościoła i zmówienie Wierzę w Boga oraz Ojcze nasz; albo za nawiedzenie cmentarza i zmówienie tam dowolnej modlitwy w intencji zmarłych.

K) Wspólnota Młodzieżowa chce wspomóc dzieła misyjne prowadzone przez ojców werbistów z Chludowa. Prosi o pomoc – przekazanie następujących darów: mydło w kostkach, szczoteczki i pasta do zębów, zeszyty, kredki i długopisy. Będzie je można składać do kosza wystawionego w kościele pod figurą Matki Bożej.

L) Ogłoszenie CARITAS: osoby chcące skorzystać z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się do gminnego OPS po skierowanie i dostarczenie go po wypełnieniu do Biura Parafialnego.

Ł) Poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym wg planu, który otrzymali rodzice na Librusie w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o g. 17.00.

M) Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi w czwartek od g. 17.30, w piątek od g. 16.00. W piątek Komunia św. będzie rozdzielana o gg. 16.30, 17.00 i 17.30.

N) Nie będzie tradycyjnego objazdu chorych z sakramentami świętymi.