Ogłoszenia parafialne na 32 niedzielę zwykłą 08.11.2020

A) Przypominamy o udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w kościołach. Osoby, które pragną z dyspensy skorzystać powinny jednak uświęcić Dzień Pański poprzez udział w transmisji Mszy św. (telewizja, radio albo internet) albo poprzez gorliwą, osobistą modlitwę.

B) Transmisje internetowe z naszego kościoła: sobota, g. 18.30, niedziela g. 10.30 i 12.00. Dodatkowo w środę o g. 10.00 (11 Listopada, Narodowe Święto Niepodległości – Msza św. w intencji Ojczyzny).

C) W naszym kościele według nowych reguł może przebywać podczas liturgii (nie licząc służby liturgicznej) do 21 osób. W związku z tym limitem poranna Msza św. niedzielna zostaje przeniesiona z Małego do Dużego Kościoła.

D) Zwracam się z gorącą prośbą o stosowanie się nas wszystkich do zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. W kościele należy przebywać mając usta i nos zasłonięte maseczką, przyłbicą, odzieżą; mamy wystawione pojemniki z płynem dezynfekującym – prosimy o korzystanie z nich.

E) W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ustania pandemii.

F) Biuro Parafialne otwarte jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Bardzo prosimy o załatwianie w tych dniach wyłącznie spraw nie cierpiących zwłoki.

G) „Wymienianki” można składać podczas składki, w zakrystii i w Biurze Parafialnym. Bardzo zachęcam do podtrzymywania tej pięknej polskiej tradycji – znaku naszej modlitewnej pamięci o zmarłych, która jest równocześnie wyznaniem naszej wiary w życie wieczne. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

H) Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych zostaje w listopadzie zawieszona.

I) Zachęcam do zyskiwania odpustów dla zmarłych. Można je zdobyć  w dowolny dzień listopada po spełnieniu zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.) oraz: albo za nawiedzenie kościoła i zmówienie Wierzę w Boga oraz Ojcze nasz; albo za nawiedzenie cmentarza i zmówienie tam dowolnej modlitwy w intencji zmarłych.

J) Od 1 do 8 listopada jako Wspólnota dołączamy do ogólnopolskiego RÓŻAŃCA DO GRANIC NIEBA. Chcemy przebłagać Boga za grzech zabójstwa dzieci nienarodzonych, wynagrodzić cierpienia, których te dzieci doznały, ofiarować intencje i odpusty z prośbą o pokój dla naszej Ojczyzny. Modlitwa będzie mieć miejsce od g. 17.30.

K) Wspólnota Młodzieżowa chce wspomóc dzieła misyjne prowadzone przez ojców werbistów z Chludowa. Prosi o pomoc – przekazanie następujących darów: mydło w kostkach, szczoteczki i pasta do zębów, zeszyty, kredki i długopisy. Można składać do kosza wystawionego w kościele pod figurą Matki Bożej.

L) Ogłoszenie CARITAS: osoby chcące skorzystać z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się do gminnego OPS po skierowanie i dostarczenie go po wypełnieniu do Biura Parafialnego.