Ogłoszenia parafialne na 33 niedzielę zwykłą 15.11.2020

A) Przypominamy o udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w kościołach. Osoby, które pragną z dyspensy skorzystać powinny jednak uświęcić Dzień Pański poprzez udział w transmisji Mszy św. (telewizja, radio albo internet) albo poprzez gorliwą, osobistą modlitwę.

B) Transmisje internetowe z naszego kościoła: sobota, g. 18.30, niedziela g. 10.30 i 12.00.

C) W naszym kościele według nowych reguł może przebywać podczas liturgii (nie licząc służby liturgicznej) do 21 osób. W związku z tym limitem poranna Msza św. niedzielna zostaje przeniesiona z Małego do Dużego Kościoła.

D) Zwracam się z gorącą prośbą o stosowanie się nas wszystkich do zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. W kościele należy przebywać mając usta i nos zasłonięte maseczką, przyłbicą, odzieżą; mamy wystawione pojemniki z płynem dezynfekującym – prosimy o korzystanie z nich.

E) W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ustania pandemii.

F) Biuro Parafialne otwarte jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Bardzo prosimy o załatwianie w tych dniach wyłącznie spraw nie cierpiących zwłoki.

G) Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych zostaje w listopadzie zawieszona.

H) Zachęcam do zyskiwania odpustów dla zmarłych. Można je zdobyć  w dowolny dzień listopada po spełnieniu zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.) oraz: albo za nawiedzenie kościoła i zmówienie Wierzę w Boga oraz Ojcze nasz; albo za nawiedzenie cmentarza i zmówienie tam dowolnej modlitwy w intencji zmarłych.

I) Wspólnota Młodzieżowa chce wspomóc dzieła misyjne prowadzone przez ojców werbistów z Chludowa. Prosi o pomoc – przekazanie następujących darów: mydło w kostkach, szczoteczki i pasta do zębów, zeszyty, kredki i długopisy. Można je składać jeszcze w tym tygodniu do kosza wystawionego w kościele pod figurą Matki Bożej.

J) Ogłoszenie CARITAS: osoby chcące skorzystać z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się do gminnego OPS po skierowanie i dostarczenie go po wypełnieniu do Biura Parafialnego.

K) W sobotę 21.11 w gg. 08.00-16.00 w SP nr 1 zorganizowana zostanie 84. akcja honorowego krwiodawstwa. Szczegóły na plakacie.

L) Zmarł nasz parafianin + Piotr Frala z TP. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…