Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Wielkiego Postu 24.03.2019

 

Niedziela, 24 marca

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim dodatkowa Eucharystia.

Poniedziałek, 25 marca, ZWIASTOWANIE PAŃSKIE, Dzień Świętości Życia

  1. Msza św. z obrzędem przyjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego o g. 18.30. Ofiary zbierane tego dnia przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  2. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
  3. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek, 26 marca

„Boże Krówki” mają swoją próbę o g. 18.00 na probostwie.

Środa, 27 marca

Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z nowenną do MB Nieustającej Pomocy od godz. 17.30.

Czwartek 28 marca

Zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7 – w kościele o g. 17.00. Obecność konieczna!

Piątek, 29 marca

Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci o g. 17.00. Młodzież i starszych zapraszamy na godz. 18.00; dla później wra-cających z pracy – w Dużym Kościele o g. 20.00.

Sobota, 30 marca

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Niedziela, 31 marca

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim dodatkowa Eucharystia.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

A) Parafialny Zespół CARITAS informuje, że w zaprzyjaźnionych sklepach zostały wystawione kosze, do których można składać produkty żywnościowe jako pomoc świąteczną dla bliźnich w potrzebie. Informuje także, że w środę 27 marca od g. 19.00 w budynku Straży będzie wydawać paczki żywnościowe.

B) Można jeszcze włączyć się w akcję WORECZEK RYŻU. Wszystkie ofiary tak zebrane przeznaczone zostaną na pomoc polski misjonarkom prowadzącym w Betlejem Dom Pokoju. Zachęcam komu zdrowie i siły pozwalają do takiego umartwienia!

C) Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Podczas nocnej wyprawy, w zmiennych warunkach atmosferycznych, w trudzie i zmęczeniu można przeżywać wyjątkowe rozważania. EDK na trasie Tarnowo Podgórne – Wronki odbędzie się 12 kwietnia. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie www.edk.org.pl.

D) Zachęcamy parafian do zarezerwowania sobie urlopu na wspólnotowe przeżycie Wielkiego Piątku.

E) Z tyłu kościoła wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Bóg zapłać za już złożone ofiary!

F) Zbliża się 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Wobec tak wielu prób atakowania Bożego daru życia najlepszą naszą reakcją jest modlitwa. Zachęcam do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Wyłożony jest informator temu poświęcony – objaśnia samą ideę, a także praktyczne sposoby jej realizowania. Znajduje się w nim także deklaracja podjęcia Duchowej Adopcji – tych, którzy się na nią zdecydują prosimy albo o złożenie jej po Mszy św. do koszyczka albo o wypełnienie i przyniesienie jej w poniedziałek. Uroczyste złożenie przyrzeczenia adopcyjnego dokona się w sam dzień Święta, w poniedziałek 25.03 na wieczornej Mszy św.

 

Zmarła nasza parafianka: + Władysława Czub z Tarnowa Pdg. (pogrzeb odbędzie się w piątek). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…