Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 12 maja 2019


Niedziela, 12 maja

Zapraszam na Nabożeństwo Majowe z modlitwą o dobre urodzaje – g. 20.00 w Górze (UWAGA – zmiana miejsca na prośbę mieszkańców – w Rumianku będzie w następną niedzielę!).

Poniedziałek, 13 maja

 1. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
 2. Nabożeństwo majowe po Mszy św.
 3. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek, 14 maja

 1. Boże Krówki mają próbę w Małym Kościele o g. 18.00.
 2. Nabożeństwo majowe po Mszy św.

Środa, 15 maja

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do MB Nieust. Pomocy od 17.30.
 2. Nabożeństwo majowe po Mszy św.

Czwartek, 16 maja

Nabożeństwo majowe po Mszy św.

Piątek, 17 maja

Nabożeństwo majowe po Mszy św.

Sobota, 18 maja

 1. Tego dnia historyczne wydarzenie – w Poznaniu w parafii Nawiedzenia NMP na Ratajach rozpoczyna się peregrynacja Obrazu Jasnogórskiego po naszej Archidiecezji. Ikona Matki Bożej w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy odwiedzi każdą parafię naszej Archidiecezji. My ugościmy Matkę Bożą w Jej wizerunku w maju przyszłego roku. Początek uroczystości powitalnych, na które jesteśmy wszyscy zaproszeni, o g. 12.00 na placu przed kościołem Nawiedzenia.
 2. Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.30.
 3. Nabożeństwo majowe po Mszy św.
 4. Niedziela, 19 maja
 5. Dodatkowa Msza św. z uwielbieniem o g. 15.00.
 6. Nabożeństwo Majowe z modlitwą o dobre urodzaje o g. 20.00 przy Krzyżu w Rumianku.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

A) Caritas parafialna dziękuje za odzew na jej apel i za łóżko szpitalne dla jednego z jej podopiecznych; dziękuje również za balkonik i 3 kule łokciowe. Ponawia też swą prośbę o aparat tlenowy – do wypożyczenia lub odsprzedaży.

B) Przypominam na prośbę organizatorów – informację o parafialnym spływie kajakowym: odbędzie się w dniach 14 – 19.07; w tym roku popłynie on rzeka Drawą.

C) Pamiętajmy o Pikniku Parafialnym, który będzie w niedzielne popołudnie 09 czerwca. Jeżeli ktoś z para-fian posiada pasję lub umiejętności, którymi chciałby się podzielić w trakcie pikniku, zapraszamy do kontak-tu w najbliższym tygodniu po Mszy św. wieczornej. Jedną z zabaw będzie loteria SantoFanto – organizatorzy będą wdzięczni za ufundowanie fantów: rzeczy nowych dla dzieci i młodzieży, usługi czy fanty duchowe. Możemy wspomóc własnym wypiekiem dodatki do kawy i herbaty – ciasto na podpisanych blachach można przynosić w sam dzień pikniku przed południem na probostwo, lub bezpośrednio na sam piknik do stano-wiska gastronomicznego.

D) Biały Tydzień od 13.05 do 17.05. Dzieci przychodzą na Mszę św. (zadbajmy o punktualność!) oraz na nabożeństwo majowe.