Ogłoszenia parafialne na niedzielę 13 maja 2018

Niedziela 13 maja – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. W Przeźmierowie w Centrum Kultury bezpłatna Emisja Filmu FATIMA o godz. 16.00. Projekcja będzie powtórzona w poniedziałek w tym samym miejscu o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo majowe o godz. 21.00 przy grocie obok Małego Kościoła.

Poniedziałek 14 maja

 1. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00 uczestniczą dzieci Komunijne.
 2. Grupa AA ma swoje spotkanie o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
 3. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek 15 maja

 1. Biuro Parafialne wyjątkowo we wtorek od 10.00 do 12.00.
 2. Boże Krówki mają swoją próbę o godz. 17.15 w MK.

Środa 16 maja

 1. Biuro Parafialne będzie nieczynne przed południem. Prezbiter na zjeździe koleżeńskim.
 2. Adoracja NS od godz. 17.30 o 18.00 nabożeństwo majowe.
 3. CARITAS PARAFIALNA rozdaje żywność od godz. 19.00 w budynku SP w TP przy ulicy Pocztowej.

Czwartek 17 maja

Siódma klasa ma swoje spotkanie o godz. 17.00 w Dużym Kościele.

Piątek 18 maja

Spotkanie biblijne dla młodych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania w kwietniu o godz. 19.30 na probostwie.

Sobota 19 maja

W związku z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego wieczorna Msza Święta Wigilijna będzie o godz. 20.00. W tym dniu przypadają w parafiach centralne obchody 1050 rocznicy pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich, prosimy więc o przyniesienie świec, oraz aby parafianie byli przygotowani że liturgia może potrwać ok. 2godz. . Adoracja NS od godz. 19.00.

Niedziela 20 maja – Zesłanie Ducha Świętego

Nabożeństwo Majowe o godz. 21.00 przy Grocie Maryjnej przy MK.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 1. Biały Tydzień od 14.05 do 18.05 (wszystkie dzieci razem). Dzieci przychodzą do kościoła na nabożeństwo majowe o godz. 18.00 oraz na Mszę św. W Białym Tygodniu nastąpi rozdanie pamiątek komunijnych i będą robione zdjęcia pamiątkowe.
 2. Uroczystość Bożego Ciała 31.05, godz. 9.00 – wszystkie dzieci uczestniczą w procesji, dzieci uczestniczą również w Oktawie Bożego Ciała od 1.06 do 8.06 – Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Uroczystość Bożego Ciała w tym roku (31 maja) Eucharystie będą wg następującego porządku: – o godz. 7.30 w MK, – o godz. 9.00 w DK– po niej wyruszy procesja Eucharystyczna, w której pójdziemy następującymi ulicami: Pocztową, Słoneczną, Owocową, Ogrodową i powróci na teren kościelny Ołtarze proponuję: 1 ołtarz: ulica Pocztowa, o którego przygotowanie proszę mieszkańców ulicy Kwiatowej 2 ołtarz: proszę mieszkańców ulicy Słonecznej o jego przygotowanie na swojej ulicy 3 ołtarz: proszę mieszkańców Bloków z ul. Owocowej o jego przygotowanie na swojej ulicy; 4 ołtarz: na terenie przykościelnym na tzw. górce (bardzo dziękuję młodzieży za inicjatywę jego przygotowania) Po zakończeniu procesji w Kościele zostanie odprawiona Msza Święta. Wieczorna Msza Święta w Dużym Kościele.
 3. Piknik Parafialny już niedługo – za dwa tygodnie – niedzielne popołudnie 27 maja. Jedną z zabaw będzie loteria SantoFanto – osoby chcące ufundować przedmioty które będą rozlosowane w loterii, może je dostarczyć na plebanię po wieczornych Mszach św. – dotyczy to rzeczy nowych dla dzieci i młodzieży. Możemy wspomóc własnym wypiekiem dodatki do kawy i herbaty – ciasto na podpisanych blachach można przynosić w sam dzień pikniku przed południem na probostwo, lub bezpośrednio na sam piknik do stanowiska gastronomicznego.

ZMARŁ NASZ PARAFIANIN…

śp. Józef Nowak z TP. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Dobry, Jezu…

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

 1. Mateusz Błoniewski kawaler rz.kat z Tarnowa Podgórnego i Natalia Rutkowska, rz. kat. panna z Poznania zapowiedź 2.
 2. Trochimowicz Adam,rz.kat. kawaler z Sokolnik Małych i Fengler Anna rz.kat. panna z Tarnowa Podgórnego zapowiedź 2.
 3. Pietrzyk Szymon rz. kat. kawaler z Poznania i Skoczek Marta, rz. kat panna z Szamotuł zapowiedź 2.
 4. Drożdżyński Wojciech rz. kat kawaler Myszkowo i Magdalena Mazur rz. kat. panna z Tarnowa Podgórnego zapowiedź 2.
 5. Kozłowski Daniel, rz.kat kawaler z Tarnowa Podgórnego i Kaleta Aleksandra, rz. kat. panna z Tarnowa Podgórnego zapowiedź 2.