Ogłoszenia parafialne na niedzielę Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020

1. W związku z nowymi regulacjami nie ma już limitu osób, które mogą wziąć udział we Mszy Św. Obowiązuje jednak wewnątrz kościoła noszenie maseczek albo zachowanie reguły dystansu społecznego. Ksiądz Arcybiskup w związku z tym odwołuje dyspensę ogólną, zwalniającą z udziału w niedzielnej Eucharystii. Zachowuje zaś dyspensę szczególną dla osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań czy to ze względu na wiek, czy przebyte schorzenia, czy ze względu na aktualny stan zdrowia; mogą z niej skorzystać również ci, którzy dla słusznej przyczyny obawiają się możliwości zakażenia.

2. W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji o ustanie pandemii oraz z prośbą o deszcz zakończona nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek WYŁĄCZNIE po wieczornej Mszy św. Uprzejmie proszę, aby interesanci przychodzili zaopatrzeni w maseczki.

4. We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. będzie jak w niedziele. Po Mszach św. o g. 09.00, 10.30 i 12.00 procesje eucharystyczne wokół kościoła. Wszystkich Parafian zachęcam do ustrojenia okien i wywieszenie flag.

5. W oktawie uroczystości procesje wokół kościoła po Mszach św.

6. W sobotę 13 czerwca kolejny Dzień Fatimski. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o g. 20.00 modlitwą różańcową; o g. 20.30 nabożeństwo fatimskie zakończone procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy na procesję świece!

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary na KUL i WT UAM.

8. W przyszłą niedzielę oprawę muzyczną wieczornej Eucharystii zapewni Schola Liturgiczna.

9. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

10. Bierzmowanie klas ósmych, które miało odbyć się w środę 03 czerwca zostaje przeniesione na wtorek 15 września g. 17.00. Spotkanie kandydatów odbędzie we wtorek 16 czerwca po Mszy św. w Dużym Kościele.

11. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną, dzięki czemu możemy wywiązać się z naszych powinności względem Archidiecezji. Bóg zapłać!!!

12. Zmarła nasza Parafianka: + Elżbieta Polacka z Góry (pogrzeb odbył się w piątek w Poznaniu). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…