Ogłoszenia parafialne na niedzielę Zesłania Ducha Św. 31.05.2020

1. W związku z nowymi regulacjami nie ma już limitu osób, które mogą wziąć udział we Mszy Św. Obowiązuje jednak wewnątrz kościoła noszenie maseczek oraz zachowanie reguły dystansu społecznego. Ksiądz Arcybiskup w związku z tym po niedzieli 31 maja odwołuje dyspensę ogólną, zwalniającą z udziału w niedzielnej Eucharystii. Zachowuje zaś dyspensę szczególną dla osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań czy to ze względu na wiek, czy przebyte schorzenia, czy ze względu na aktualny stan zdrowia; mogą z niej skorzystać również ci, którzy dla słusznej przyczyny obawiają się możliwości zakażenia.

2. Transmisje internetowe Mszy św. z Dużego Kościoła: sobota, g. 18.30, niedziela, g. 10.30 i 12.00. W związku z obecną sytuacją będą to ostatnie transmisje.

3. Nadal nie będą odbywać się żadne spotkania ani katechezy. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek WYŁĄCZNIE po wieczornej Mszy św. Uprzejmie proszę, aby interesanci przychodzili zaopatrzeni w maseczki.

4. W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji o ustanie pandemii oraz z prośbą o deszcz zakończona nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek czerwca. Okazja do spowiedzi: we czwartek od g. 17.00, w piątek od g. 16.00 (Komunia św. w piątek o g. 16.30, 17.00 i 17.30)

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy Okres Wielkanocny.

7. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

8. Bierzmowanie klas ósmych, które miało odbyć się w środę 03 czerwca zostało odwołane. poinformujemy natychmiast, jak tylko zostanie wyznaczony nowy termin.

9. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną, dzięki czemu możemy wywiązać się z naszych powinności względem Archidiecezji. Bóg zapłać!!!

10. Zmarli nasi Parafianie: + Jerzy Rutkowski z TP (pogrzeb odbył się we środę w Ceradzu) oraz + Zdzisław Buksa z Rumianka (pogrzeb odbył się we środę). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…