Ogłoszenia parafialne na V niedzielę zwykłą 07.02.2021

A) W poniedziałek 8 lutego nasz Wikariusz, Ksiądz Gniewomir obchodzi swoje imieniny. Księdzu Solenizantowi, wdzięczni za gorliwą pracę wśród nas, składamy już dzisiaj najserdeczniejsze życzenia Bożej łaski, zdrowia i sił oraz opieki Matki Najświętszej.

B) We czwartek 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes, które obchodzimy jako Światowy Dzień Chorego.

C) Transmisje internetowe z naszego kościoła: w sobotę Msza św. wieczorna; niedziela – Msze św. z godz. 10.30 i 12.00.

D) W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania pandemii od g. 17.30.

E) Przypominamy o udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w kościołach. Osoby, które pragną z dyspensy skorzystać powinny jednak uświęcić Dzień Pański poprzez udział w transmisji Mszy św. (telewizja, radio albo internet) albo poprzez gorliwą, osobistą modlitwę.

F) W naszym kościele według nowych reguł może przebywać podczas liturgii (nie licząc służby liturgicznej) do 21 osób. W związku z tym limitem poranna Msza św. niedzielna jest przeniesiona z Małego do Dużego Kościoła. GORĄCA PROŚBA O PRZESTRZEGANIE TEGO LIMITU!!! Prosimy zajmować miejsca oznakowane!

G) Zwracam się z gorącą prośbą o stosowanie się nas wszystkich do zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. W kościele należy przebywać mając usta i nos zasłonięte maseczką, przyłbicą, odzieżą; mamy wystawione pojemniki z płynem dezynfekującym – prosimy o korzystanie z nich.

H) Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie prowadzona on-line. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w Biurze Parafialnym.

I) Zmarła nasza parafianka: + Marianna Socha z TP (pogrzeb był w sobotę). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…