Ogłoszenia parafialne na XIII niedzielę zwykłą 28.06.2020

1. Od tej niedzieli obowiązuje wakacyjny układ godzin odprawiania Mszy świętych: nie będzie Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele o zwykłych godzinach.

2. W związku z nowymi regulacjami nie ma już limitu osób, które mogą wziąć udział we Mszy Św. Obowiązuje jednak wewnątrz kościoła noszenie maseczek albo zachowanie reguły dystansu społecznego. Ksiądz Arcybiskup w związku z tym odwołuje dyspensę ogólną, zwalniającą z udziału w niedzielnej Eucharystii. Zachowuje zaś dyspensę szczególną dla osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań czy to ze względu na wiek, czy przebyte schorzenia, czy ze względu na aktualny stan zdrowia; mogą z niej skorzystać również ci, którzy dla słusznej przyczyny obawiają się możliwości zakażenia. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek WYŁĄCZNIE po wieczornej Mszy św. Uprzejmie proszę, aby interesanci przychodzili zaopatrzeni w maseczki.

4. W poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z tej racji dziś po Mszach świętych będą zbierane ofiary na tzw. świętopietrze.

5. W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji o ustanie pandemii zakończona w poniedziałek i wtorek nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W środę adoracja z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu przypadnie Pierwszy Piątek miesiąca lipca. Od g. 16.00 okazja do spowiedzi św. Komunia św. będzie rozdawana o g. 16.30, 17.00 i 17.30. Od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu.

7. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną, dzięki czemu możemy wywiązać się z naszych powinności względem Archidiecezji. Bóg zapłać!!!