Ogłoszenia parafialne na XV niedzielę zwykłą 12.07.2020

1. Przypominam o wakacyjnym układzie godzin odprawiania Mszy świętych: nie ma Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele o zwykłych godzinach.

2. W związku z nowymi regulacjami nie ma już limitu osób, które mogą wziąć udział we Mszy Św. Obowiązuje jednak wewnątrz kościoła noszenie maseczek albo zachowanie reguły dystansu społecznego. Ksiądz Arcybiskup w związku z tym odwołuje dyspensę ogólną, zwalniającą z udziału w niedzielnej Eucharystii. Zachowuje zaś dyspensę szczególną dla osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań czy to ze względu na wiek, czy przebyte schorzenia, czy ze względu na aktualny stan zdrowia; mogą z niej skorzystać również ci, którzy dla słusznej przyczyny obawiają się możliwości zakażenia. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek WYŁĄCZNIE po wieczornej Mszy św. Uprzejmie proszę, aby interesanci przychodzili zaopatrzeni w maseczki.

4. Powróciła katecheza kerygmatyczna przed chrztem św. dla rodziców i kandydatów na chrzestnych. W okresie wakacyjnym będzie ona głoszona co dwa tygodnie. Następna będzie 20 lipca o g. 20.00.

5. W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji o ustanie pandemii. W środę adoracja z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W poniedziałek 13 lipca Dzień Fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie o g. 20.00 Różańcem. O g. 20.30 nabożeństwo fatimskie zakończone procesją.

7. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną, dzięki czemu możemy wywiązać się z naszych powinności względem Archidiecezji. Bóg zapłać!!!

8. GOK Sezam zaprasza nas na koncert w ramach Lusowskich Spotkań Muzycznych – niedziela 12.07, g. 13.15. Na stronie internetowej GOK-u informacje związane ze sposobem uczestnictwa w czasach pandemii. 9. Spotkanie dla tych, którzy mieli wziąć udział w pielgrzymce do Rzymu w czwartek 16.07 po Mszy św. w Dużym Kościele.