OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16.01.2022

NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16.01.2022

1. Trwałą pamiątką Nawiedzenia MB w naszej Archidiecezji ma być nowy kościół w nowopowstałej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w podpoznańskim Skórzewie. Włączamy się w fundację tej świątyni – w tę niedzielę po Mszach św. zbierając ofiary na ten cel.
  2. Plan Mszy św. „kolędowych” na najbliższy tydzień jest następujący (zachęcamy do wspólnej modlitwy konkretnego dnia mieszkańców tych wiosek i ulic): w poniedziałek 17.01, TP, ul. 23 Października, Jesiennej, Cichej, Wrzosowej, Kalinowej, Gerberowej, we wtorek 18.01 ul. ks. Sasa, ks. Niklewicza, Jeszke, w środę 19.01 ul. Mediolańskiej, Rzymskiej, Weneckiej, w czwartek 20.01 mieszkańców Kokoszczyna, w piątek 21.01 parafian z Góry. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
  1. W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.30. Szczególnie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w poniedziałek 17.01, bo od lat właśnie ten dzień jest wyznaczony dla naszej Parafii byśmy przed Panem Jezusem trwali modląc się w intencji Ojczyzny, Kościoła, naszej Archidiecezji.
  2. Spotkanie wspólnoty AA w poniedziałek o g. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
  3. Katecheza dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych w poniedziałek 17.01 o godz. 20.00 na probostwie.
  4. We wtorek Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwania przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele. Początek po Mszy św. wieczornej.
  5. W piątek spotkanie Duszpasterstwa młodzieży o g. 19.30 w Sali na Górze na probostwie.
  6. Zwracam się z gorącą prośbą o stosowanie się nas wszystkich do zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. W kościele należy przebywać mając usta i nos zasłonięte maseczką; mamy wystawione pojemniki z płynem dezynfekującym – prosimy o korzystanie z nich.
  7. Za nami przepiękny koncert kolędowy w minioną niedzielę w wykonaniu Koła Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego w Tarnowie Podgórnym. Chórzyści zapraszają nas, by wstępować w ich szeregi, szczególnie poszukiwane są męskie głosy. Więc odwagi Panie i szczególnie Panowie! A za dwa tygodnie, 30.01 na zakończenie tradycyjnego w Polsce czasu śpiewania kolęd przy naszej stajence o godz. 16:00 zapowiedziany jest recital na harfie w wykonaniu artystki Cecylii Matysik-Ignyś. Będzie to koncert charytatywny, przy okazji którego słuchacze (których możemy, jak najliczniej zaprosić), będą mogli wesprzeć powstawanie naszego nowego domu parafialnego.
  8. Za tydzień przed kościołem sprzedawane będą wyroby cukiernicze, kupując je będziemy mogli wesprzeć zbiórkę pieniędzy na zagraniczną operację serca kilkuletniej Michalinki. Więcej szczegółów o tym jak bardzo potrzebna jest dla życia i zdrowia dziewczynki ta operacja i co już udało się zdziałać usłyszymy za tydzień od jej rodziców, a na FB naszej parafii już teraz możemy przeczytać ich historię i zobaczyć także inne sposoby wsparcia leczenia dziewczynki.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Jacka Dobrzenieckiego, jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…