OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 09.01.2022

NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

09.01.2022

1. Kończy się w naszej Archidiecezji w tę niedzielę nawiedzenie Matki Bożej w znaku jasnogórskiej Ikony. Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za to że daje nam w wizerunku Maryi „przedziwną pomoc i obronę”. Modlimy się, by owoce Nawiedzenia nie tylko trwały, ale wciąż wzrastały we wspólnotach tworzących Kościół Poznański. Dziękujemy Maryi za Jej obecność i w naszej parafii. Jej przemożnemu orędownictwu polecamy wszystkie nasze potrzeby. Trwałą pamiątką tego Nawiedzenia ma być kościół nowopowstałej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w podpoznańskim Skórzewie. I my włączymy się we fundację tej świątyni – w przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na ten cel.
  2. Plan Mszy św. „kolędowych” będzie następujący (zachęcamy do wspólnej modlitwy konkretnego dnia mieszkańców tych ulic). W nowym tygodniu modlimy się w intencji mieszkańców Tarnowa Podgórnego z ulic: w poniedziałek 10.01 Okrężnej, Sadowej, Piaskowej i 27 Grudnia; we wtorek 11.01 Owocowej i Kwiatowej; w środę 12.01 Słonecznej, Pocztowej i Fabrycznej; we czwartek 13.01 Sasankowej, Modrakowej, Irysowej, Malwowej, Konwaliowej, Bławatkowej, Placu Margaretek, Makowej, Przebiśniegowej i Krokusowej; w piątek 14.01 Słonecznikowej, Chabrowej, Liliowej, Fiołkowej, Magnoliowej, Tulipanowej, Żonkilowej, Narcyzowej i Nasturcjowej. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na wsparcie naszej parafialnej wspólnoty.
  1. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w święto Trzech Króli, które już przekazaliśmy na pomoc misjonarzom.
  2. W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania pandemii od g. 17.30.
  3. Zapraszam na spotkanie z poświęceniem medalików dzieci pierwszokomunijne, które z racji kwarantanny nie mogły być na katechezie w grudniu – w poniedziałek na g. 17.00 w Małym Kościele.
  4. Spotkanie wspólnoty AA w poniedziałek o g. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
  5. Katecheza dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych odbędzie się w poniedziałek 17.01 o godz. 20.00 na probostwie.
  6. Zapraszamy na spotkania kandydatów do bierzmowania z klas 8: chłopców we wtorek, dziewczęta w czwartek. Oba spotkania zaczynają się o g. 19.15 w Dużym Kościele.
  7. We wtorek Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele. Początek po Mszy św. Potrwa ona do g. 21.00.
  8. W piątek spotkanie Duszpasterstwa młodzieży o g. 19.30 w Sali na Górze na probostwie.
  9. Ministranci będą mieli swoją zbiórkę w sobotę o g. 10.00 w Dużym Kościele.
  10. Zwracam się z gorącą prośbą o stosowanie się nas wszystkich do zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. W kościele należy przebywać mając usta i nos zasłonięte maseczką; mamy wystawione pojemniki z płynem dezynfekującym – prosimy o korzystanie z nich.
  11. Pogrzeb naszej parafianki + Janiny Szulc odbędzie w Rawiczu we wtorek 11.01. Zmarli nasi parafianie: + Maria Skupińska z TP (pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 13.00) oraz + Tadeusz Nyczka (Pogrzeb będzie w środę o g. 15.30). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…
  12. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: GOK oraz Koło Śpiewu im. F. Nowowiejskiego zapraszają na wspólne kolędowanie – niedziela 09.01, g. 15.00, sala GOK SEZAM, wstęp wolny.

Dziś druga niedziela miesiąca. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na budowę naszego nowego Domu Parafialnego. W intencji wszystkich wspierających to dzieło odprawiona została Msza św. w sobotę o g. 18.30. W minionym miesiącu dopłaciliśmy pełną kwotę na zakup stropów. Trwały prace przy wznoszeniu murów i wkrótce będą zakładane stropy. Na tacę w drugą niedzielę grudnia złożono 5 969,55 PLN; wpłynęły ofiary w gotówce w wysokości 1 500 PLN; na konto parafialne wpłynęła rekordowa kwota 10 180 PLN. Szczególnie pragnę podziękować ofiarodawcy ikony i tym, którzy włączyli się w jej licytowanie. Ostatecznie za ikonę zaoferowano sumę 2 500 PLN (już wpłynęła na konto; pragnę podziękować także osobie, która zajęła „drugie miejsce” w licytacji – pomimo, że ikonę wylicytował kto inny zadeklarowaną w licytacji kwotę również wpłaciła na konto). Bardzo serdecznie dziękujemy za te znaki dobroci i życzliwości względem naszej Wspólnoty – Bóg zapłać! Pragnę przypomnieć, że wpłaty na konto z tytułem „na cele kultu, budowy i remontu obiektów parafialnych” można odliczyć od podatku. Dziękuję także Panom, którzy pomogli nam rozwiązać problem z sejfem w zakrystii oraz panu Markowi Czerneckiemu za nieocenioną pomoc przy ogrzewaniu Dużego Kościoła. Bóg zapłać!