OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12 MAJA 2024

1. UWAGA!!! W związku z uroczystościami I Komunii dla ogółu parafian będą następujące zmiany:

* w sobotę 11.05 Msza św. będzie w KAPLICY NA CMENTARZU

* w niedzielę 12.05 Msza św. z g. 07.30 będzie w MAŁYM KOŚCIELE, Msze św. z gg. 09.00, 10.30 i 12.00 będą w KAPLICY NA CMENTARZU, Msza św. z g. 18.30 będzie w DUŻYM KOSCIELE.

1. Nabożeństwa majowe w tygodniu podczas adoracji przed Mszami świętymi. W niedziele zapraszam na nabożeństwa przy krzyżach i kapliczkach; połączymy je z modlitwami o dobre urodzaje. W niedzielę 12 maja o g. 20.00 przy krzyżu w Rumianku; 19 maja w Kokoszczynie; 26 maja w Górze.
  2. W dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.30.
  3. W poniedziałek spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  4. W poniedziałek rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie – w Dużym Kościele o g. 20.00 Różaniec, o 20.30 Nabożeństwo i procesja fatimska.
  5. We wtorek po Mszy św. Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele.
  6. W środę zapraszamy dzieci młodsze na warsztaty plastyczne o Ewangelii „Kredkami do nieba” – o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.
  7. Spotkanie kręgu Biblijnego Kobiet we środę o g. 20.00 w Domu Parafialnym.
  8. Próba Bożych Krówek będzie we czwartek o g. 18.15 w Domu Parafialnym.
  9. Próba przed bierzmowaniem we czwartek o g. 19.15 w Dużym Kościele.
  10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na spotkanie w piątek o g. 19.30 w Domu Parafialnym.
  11. Zapraszamy na wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich – sobota 01.06. W zakrystii młodzi mogą zabrać formularz zgłoszenia i zgody rodziców na ten wyjazd. Szczegóły na plakatach.
  12. W przyszłą niedzielę 19.05 dzieci klas czwartych będą obchodzić rocznicę swojej Pierwszej Komunii. Zapraszam je na Mszę św. o g. 10.30, w stroju komunijnym (jeśli to możliwe) albo galowym. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od g. 17.30.
  13. Zapraszamy też serdecznie do udziału w Pikniku (niedziela 26 maja). Możemy wspomóc własnym wypiekiem dodatki do kawy i herbaty – ciasto na podpisanych blachach można przynosić w sam dzień pikniku bezpośrednio na sam piknik do stanowiska gastronomicznego. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie 15 maja w środę po wieczornej Mszy Świętej w Domu Parafialnym – serdecznie zapraszamy. Ponadto prowadzimy zapisy chętnych osób, które deklarują swoją pomoc w przygotowaniu i sprzątaniu w Dniu Pikniku. Lista jest w zakrystii. Prosimy również o przyniesienie przeróżnych kwiatów do plecenia wianków dla dzieci. W tym celu również prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
  14. UWAGA!!!! W sobotę 18.05 odbędzie się w Tarnowie Podgórnym BIEG LWA. Organizatorzy zapraszają nas do udziału w tym święcie. Serdecznie proszą, aby zwrócić uwagę na zamknięcie od g. 17.00 ulic naszej miejscowości. W związku z tym, aby ułatwić udział zmotoryzowanym we Mszy św. i uniknąć problemów z dotarciem do kościoła, Msza św. w sobotę 18.05 odprawiona zostanie o g. 16.00!!!!!
  15. OGŁOSZENIA PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS:
    • dołączamy do akcji PIELUSZKA DLA MALUSZKA. Chcemy zebrać pieluszki oraz to, co służy higienie małych dzieci i przekazać do Domu Samotnej Matki. Zbiórka będzie w niedziele 19 i 26 maja do specjalnego łóżeczka w Dużym Kościele; w tygodniu między tymi niedzielami w zakrystii.
    • w ostatnie niedziele miesiąca CARITAS będzie zbierać puszki aluminiowe i tak zdobywać środki na świadczenie pomocy potrzebującym; będziemy się cieszyć zwłaszcza z zaangażowania w tę akcję dzieci.
  16. Ta niedziela jest drugą w miesiącu. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na budowę naszego nowego Domu Parafialnego i remont Małego Kościoła. W kwietniu na te cele na tacę zebrano 7496 PLN, na konto wpłynęło 2930 PLN, do Biura złożono 400 PLN. Zakończyły się prace przymałym Kościele – w poniedziałek rozpoczną się procedury związane z odbiorem prac oraz rozliczeniem inwestycji.