OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA I NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 25/26.12.2021

1) W ten wielki i święty dzień pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Pan Jezus, który przynosi nam „niepojęte z niebios dary”, niech każdemu z nas udzieli obficie swoich łask a wraz z nimi umiejętności współpracy z tymi łaskami. Niech Jego pokój, który przewyższa wszystkie skarby tego świata przepełni nasze serca, nasze domy, naszą Ojczyznę. Niech światło betlejemskiej Nocy błyszczy w każdym dniu, wskazując drogę do radości i pokoju. Radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!!!

2) Składam ogromne podziękowania wszystkim, którzy pomogli naszej wspólnocie w przeżywaniu Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w roratach i w ten sposób wyszli na spotkanie przychodzącego Pana. Dziękuję Księdzu Gniewomirowi za gorliwą pracę duszpasterską. Dziękuję za podarowanie choinek do kościołów i na probostwo. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania żłóbka. Dziękuję osobom, które przygotowały ustrojenie kościoła w kwiaty, posprzątały kościół, wymieniły obrusy – dzięki nim wszystkim możemy o wiele piękniej przeżyć tę uroczystość! Dziękuję OSP w Tarnowie Podgórnym za udostępnienie Sali gdzie mogliśmy przygotować i wydawać paczki z pomocą świąteczną, a także Caritasowi za zorganizowanie akcji Świąteczna Paczka; dziękuję właścicielom sklepów i firm za składane ofiary i umożliwienie przeprowadzenia zbiórek żywności; dziękuję wszystkim którzy przygotowali paczki dla naszych potrzebujących parafian. Dziękuję Panu Organiście i służbie liturgicznej. Dziękuję wszystkim za wspólną radosną modlitwę! Dziękuję wszystkim, którzy na rozmaite sposoby okazują troskę i życzliwość nasze parafii! Bóg zapłać!

3) Msze święte w Boże Narodzenie do południa jak w każdą niedzielę; nie będzie Mszy o 18.30. W tzw. II Święto przypada w tym roku Niedziela Świętej Rodziny. Msze według porządku niedzielnego; składka z tego dnia przeznaczona jest na WT UAM i KUL.

4) W piątek 31 grudnia, kończymy stary rok. Msza święta z nabożeństwem błagalno-dziękczynnym o g. 17.00. Na dzień św. Sylwestra została udzielona dyspensa od zachowania postu.

5) Noworoczny porządek Eucharystii: o g. 09.00, 10.30, 12.00 i (uwaga!) o g. 17.00.

6)  Jak już być może wiemy także i w tym nowym roku nie będziemy mogli spotkać się podczas odwiedzin duszpasterskich, czyli na tradycyjnej kolędzie. Chcemy jednak prosić Pana Jezusa o błogosławieństwo na cały nadchodzący rok dla wszystkich rodzin naszej Parafii. Dlatego też w styczniu będziemy odprawiać Msze św. za poszczególne wioski, ulice i osiedla. Plan tych intencji będziemy podawać każdej niedzieli, tak jak zawsze podawaliśmy plan kolędy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy konkretnego dnia mieszkańców tych ulic.

7) Zmarła nasza parafianka z TP z ul. 23 Października + Ludwika Woźna. Pogrzeb będzie po Nowym Roku. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…