OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 15.05.2022

1. W tę niedzielę po Mszach św. zbiórka na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  2. W niedzielę 15.05 zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji o zachowanie naszej Ojczyzny przed grozą wojny. O g. 15.00 w Dużym Kościele koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej różańcowa procesja pokutno-błagalna po ulicach Tarnowa. Szczególnie zapraszamy Żywy Różaniec i wszystkie wspólnoty naszej Parafii.
  3. Nabożeństwa majowe w tygodniu podczas adoracji przed Mszami świętymi. W niedziele zaś zapraszamy na nabożeństwa przy krzyżach i kapliczkach; połączymy je z modlitwami o dobre urodzaje: niedziela 15 maja o g. 20.00 przy krzyżu w Górze, 22 maja w Kokoszczynie, 29 maja w Tarnowie Podgórnym.
  4. W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.30. Modlimy się w tych dniach zwłaszcza za Ukrainę, prosząc także o pokój dla Ojczyzny i całej Europy.
  5. Spotkanie grupy AA w poniedziałek o g. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
  6. Boże Krówki będą miały próbę w Małym Kościele o g. 19.00.
  7. We wtorek po Mszy św. wieczornej Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele.
  8. Kandydaci do bierzmowania z klasy 8 mają swoje spotkania: dziewczęta we wtorek, chłopcy w środę. Oba spotkania w Dużym Kościele, początek każdego o g. 19.15.
  9. W środę o g. 19.30 w salce na górze spotkanie wspólnoty JEZUS ŹRÓDŁO ŻYCIA.
  10. W czwartek po Mszy św. spotkanie organizacyjne Parafialnego Pikniku Wszystkich Świętych.
  11. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży w piątek w Sali na Górze o g. 19.30.
  12. Duszpasterstwo Młodzieży planuje wyjazd na Lednicę (sobota 4 czerwca). Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Gniewomira.
  13. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o g. 10.00 w Dużym Kościele. Kandydaci (zwłaszcza z klas komunijnych) będą mieli spotkanie o g. 11.00.
  14. Trwa peregrynacja małej Ikony Jasnogórskiej w naszych domach. Ideą jest zaproszenie Maryi w codzienność życia swojej rodziny i stworzenie okazji do wspólnej modlitwy z domownikami. Po Mszach św. w zakrystii można zgłaszać chęć w wybranym terminie przyjęcia Maryi na dobę do swojego domu.
  15. CARITAS parafialna zwraca się z prośbą o pomoc – gdyby ktoś mógł użyczyć wózek inwalidzki oraz łóżko rehabilitacyjne. Kontakt w zakrystii albo w Biurze.
  16. Pamiętajmy o Pikniku Parafialnym, który będzie w niedzielne popołudnie 05 czerwca. Jeżeli ktoś z parafian posiada pasję lub umiejętności, którymi chciałby się podzielić w trakcie pikniku, zapraszamy do kontaktu. Możemy wspomóc własnym wypiekiem dodatki do kawy i herbaty – ciasto na podpisanych blachach można przynosić w sam dzień pikniku przed południem na probostwo, lub bezpośrednio na sam piknik do stanowiska gastronomicznego.
  17. Zakończył się Biały Tydzień dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię. Pragnę bardzo serdecznie podziękować – Panu Pawłowi i Katechetom uczącym w naszych szkołach, zwłaszcza klasy trzecie; rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i dar ołtarza – nowy Ewangeliarz; Panu Organiście i Bożym Krówkom za uświetnienie uroczystości; wreszcie samym dzieciom za radość i wzruszenie w ich sercach, ale także w nas dorosłych. Bóg zapłać!
  18. UWAGA!!!! W przyszłą sobotę odbędzie się w Tarnowie Podgórnym BIEG LWA. Organizatorzy zapraszają nas do udziału w tym święcie. Serdecznie proszą, aby zwrócić uwagę na zamknięcie od g. 17.00 ulic naszej miejscowości. W związku z tym, aby ułatwić udział zmotoryzowanym we Mszy św. i uniknąć problemów z dotarciem do kościoła,

Msza św. w przyszłą sobotę odprawiona zostanie o g. 16.00!!!!!