OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

07.08.2022

1. 1. Trwa miesiąc sierpień. Tradycyjnie zachęcamy by przeżywać go jako miesiąc trzeźwości i abstynencji. W gablocie został umieszczony apel w tej sprawie.
  2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.30. Modlimy się w tych dniach zwłaszcza za Ukrainę, prosząc także o pokój dla Ojczyzny i całego świata.
  3. Przypominam o wakacyjnym układzie godzin odprawiania Mszy świętych w niedziele: nie ma Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele lub przy ołtarzu polowym o zwykłych godzinach.
  4. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych.
  5. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.
  6. We wtorek po Mszy św. Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele.
  7. W sobotę, 13 sierpnia, kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o g. 20.00 modlitwą różańcową; o g. 20.30 nabożeństwo słowa zakończone procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  8. Przyszła niedziela będzie drugą w miesiącu. Już dzisiaj pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim wspierającym budowę naszego nowego Domu Parafialnego, w ostatnim czasie szczególne podziękowanie kierujemy wobec fundatorów okien. Wszystkie okna są już zamontowane, gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć do fundatorów jednego z nich, to jest wciąż taka możliwość. Na FB znajduje się post poświęcony temu tematowi. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. w najbliższą sobotę 13.08.
  9. W związku przypadającą dziś 150. rocznicą narodzin dla nieba bł. Edmunda Bojanowskiego działająca przy naszej parafii Pracownia Ikon Serca Jezusowego zorganizowała niedawno rekolekcje. Przy ołtarzu zostały wyeksponowane do modlitwy ikony, które powstały w minionym tygodniu, napisane rękami naszych parafianek – uczestniczek rekolekcji. W nawiązaniu do wspomnienia o Błogosławionym pragniemy zaprosić dziś bezpośrednio po Mszy św. wieczornej (19:50) na letnie kino plenerowe przy kościele – na film pt. „Pewność”, którego twórcy inspirowali się życiem błogosławionego i pokazali w nim piękne dzieła prowadzone przez Siostry Służebniczki N.M.P.
  10. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na WT UAM i KUL.
  11. Trwa peregrynacja małej Ikony Jasnogórskiej w naszych domach. W zakrystii można zgłaszać chęć przyjęcia Maryi do swojego domu w dogodnym terminie.