OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 31.07.2022

NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

31.07.2022

1. 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Tradycyjnie zachęcamy by przeżyć go jako miesiąc trzeźwości i abstynencji. W gablocie został umieszczony apel w tej sprawie.
  2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.30. Modlimy się w tych dniach zwłaszcza za Ukrainę, prosząc także o pokój dla Ojczyzny i całej Europy.
  3. Przypominam o wakacyjnym układzie godzin odprawiania Mszy świętych w niedziele: nie ma Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele lub przy ołtarzu polowym o zwykłych godzinach.
  4. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych.
  5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w poniedziałek 01.08 na probostwie o godz. 20.00.
  6. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.
  7. We wtorek po Mszy św. Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele.
  8. W tym tygodniu przypadnie Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

W piątek o 7.30 dodatkowa Msza św. w int. wynagradzającej wobec Serca Jezusowego.

Ksiądz Gniewomir odwiedzi chorych z sakramentami w piątek od g. 08.15. Okazja do spowiedzi w piątek już od g. 16.00 (Komunia św. o 16.30, 17.00 i 17.30). Z racji I soboty Wojownicy Maryi zapraszają rano do Małego Kościoła na 7:30 na różaniec, Mszę św. i rozważanie, po którym odbędzie się spotkanie dla mężczyzn zainteresowanych formowaniem się w tym ruchu maryjnym. Podczas wieczornej adoracji także prowadzone będzie nabożeństwo I-sobotnie przez Męską Różę.

1. W sobotę 6.08 obchodzone jest liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego.
  2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy okazji poświęcenia samochodów przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Gdy tylko otrzymamy od Fundacji MIVA podziękowanie za przekazaną kwotę (ok. 1200 zł) zamieścimy je w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  3. Pragniemy także bardzo podziękować wszystkim wspierającym budowę naszego nowego Domu Parafialnego, w ostatnim czasie szczególnie fundatorom okien. Wszystkie okna są już dowiezione, gdyby ktoś chciał dołączyć jeszcze do fundatorów jednego z nich, to jest wciąż taka możliwość. Na FB znajduję się post poświęcony temu tematowi. Zachęcamy do zapoznania się.
  4. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na WT UAM i KUL.
  5. Trwa peregrynacja małej Ikony Jasnogórskiej w naszych domach. W zakrystii można zgłaszać chęć przyjęcia Maryi do swojego domu w dogodnym terminie.