Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą – 05.09.2021 r.

XXIII Niedziela zwykła – 05.09.2021 r.

1. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30.
  2. Powraca Msza św. niedzielna z g. 07.30. Do końca pandemii odprawiana będzie w Dużym Kościele.
  3. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.
  4. Reguły dotyczące liczby wiernych uczestniczących w liturgii:

* liczba uczestników liturgii w Dużym Kościele może być równa liczbie 75% zajętych miejsc. Dla nas oznacza to 225 osób.

* do tej liczby nie zaliczają się te osoby, które przeszły cykl szczepień przeciw COVID-19.

* cały czas obowiązuje używanie maseczek.

* Ks. Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej.

* czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

1. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.
  2. We wtorek Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele. Początek po Mszy św. Potrwa ona do g. 21.00.
  3. W dniach 29 i 30 września w naszej parafii przeżywać będziemy Nawiedzenie MB w znaku ikony jasnogórskiej.
  4. A) Bezpośrednio przed Nawiedzeniem od soboty 25.09 rozpoczniemy tygodniowe Misje św. Program misji i samego Nawiedzenia dostępny u ministrantów.
  5. B) W ramach 33-dniowych rekolekcji przygotowujących do poświęcenia się przez Maryję Jezusowi od 27.08 do 28.09 przed Mszami św. o godz. 18:00 odmawiamy codziennie Różaniec, a po Mszach św. słuchamy wspólnie rozważań rekolekcyjnych audio.
  6. C) Jest także wiele pomysłów związanych z udekorowaniem naszej parafii na powitanie Maryi: wśród nich plan oświetlenia obu chodników prowadzących przez park do naszego kościoła białymi i niebieskimi zniczami. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w ich zakupie, można je dostarczać i składać tymczasowo pod krzyżem misyjnym. Ułożymy je wszystkie i rozpalimy w dniu nawiedzenia, by rozświetlały drogę przybywającym na nocne czuwanie z 29 na 30.09. Poszukujemy także osób chętnych do przygotowania dwóch zielonych girland do udekorowania dwóch podświetlanych bram, które ustawimy na początku chodników prowadzących przez park do kościoła.
  7. D) Od przyszłej niedzieli w wieży kościoła będzie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju dekoracje związane z Nawiedzeniem (flagi, plakaty, girlandy itp.)
  8. W piątek 10.09 o g. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Ogłoszenia z tym związane:  A) próby będą w poniedziałek i środę o g. 19.30    B) okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do czwartku w gg. 17.00 – 18.20     C) w dniu bierzmowania młodzież ze świadkami gromadzi się w kościele najpóźniej do g. 17.45.     D) intencje piątkowej Mszy świętej zbiorowej zostaną odprawione przeddzień, we czwartek 09.09.

Prosimy, aby w związku ze sytuacją epidemiologiczną w kościele zgromadzili się tylko kandydaci, ich świadkowie oraz ewentualnie najbliższa rodzina.

1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ojca oblata, który podzieli się świadectwem pracy misyjnej swego zgromadzenia. Będzie można wesprzeć wysiłek ojców oblatów modlitwą i zakupem kalendarzy misyjnych.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. wieczornej liturgii muzycznie towarzyszyć będzie nasza parafialna schola.
  3. Zmarł nasz parafianin + Sławomir Lizut z TP. Pogrzeb był w sobotę. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

W tę niedzielę po Mszy Św. z godziny 9:00, 10:30 i 12:00 przy kościele będzie rozstawiony namiot, w którym będą czekać rachmistrzowie, którzy pomagają przy trwającym Narodowym Spisie Powszechnym. Będzie możliwość skorzystania z ich pomocy. Potrzebne będą numery PESEL wszystkich domowników, którzy mieszkają pod danym adresem.