OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12.09.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12.09.2021

 1. Gościmy dziś ojca oblata. Wdzięczni za posługę słowa chcemy otoczyć modlitwą dzieła misyjne prowadzone przez Zgromadzenie w różnych stronach świata. Będzie można także weprzeć je po Mszy św. poprzez zakup kalendarzy misyjnych.
 2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30.
 3. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.
 4. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.
 5. Pragniemy przypomnieć, że czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku do Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września, które to święto przypada w najbliższy wtorek. Tego dnia po Mszy św. poświęcimy pasyjkę na Krzyżu Misyjnym.
 6. W poniedziałek 13 września kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – o g. 20.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Różaniec, o 20.30 nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.
 7. We wtorek Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele. Początek po Mszy św. Potrwa ona do g. 21.00.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek 14 września o g. 19.20 w Dużym Kościele.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych: chłopców zapraszamy we środę a dziewczęta we czwartek. Oba spotkania rozpoczną się o g. 19.20 w Dużym Kościele. Obecność konieczna.
 10. W czwartek 16.09 spotkanie Rady Ekonomicznej o g. 20.00 na probostwie.
 11. Zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży, zwłaszcza tych, którzy przyjęli bierzmowanie – w piątek, 17.09 o g. 19.30 w salce na górze na probostwie.
 12. W sobotę 18.09 września spotkanie Wojowników Maryi. O g. 07.30 adoracja i Różaniec, o g. 08.00 Msza św., po niej spotkanie formacyjne.
 13. Zbiórka ministrantów w sobotę o g. 10.00 w Dużym Kościele.
 14. W sobotę wyruszy z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, aby zaprosić Maryję do naszej Wspólnoty w znaku jasnogórskiej Ikony. Wyjazd o g. 09.30 sprzed kościoła; z Częstochowy pielgrzymka wyruszy po Apelu. Zapisy w zakrystii.
 15. W dniach 29 i 30 września w naszej parafii przeżywać będziemy Nawiedzenie MB w znaku ikony jasnogórskiej.
 16. A) Bezpośrednio przed Nawiedzeniem od soboty 25.09 rozpoczniemy tygodniowe Misje św. Program misji i samego Nawiedzenia dostępny u ministrantów.
 17. B) W ramach 33-dniowych rekolekcji przygotowujących do poświęcenia się przez Maryję Jezusowi przed Mszami św. o g. 18.00 odmawiamy codziennie Różaniec, a po Mszach św. słuchamy wspólnie rozważań rekolekcyjnych audio.
 18. C) Jest także wiele pomysłów związanych z udekorowaniem naszej parafii na powitanie Maryi: wśród nich plan oświetlenia obu chodników prowadzących przez park do naszego kościoła białymi i niebieskimi zniczami. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w ich zakupie, można je dostarczać i składać tymczasowo pod krzyżem misyjnym. Ułożymy je wszystkie i rozpalimy w dniu nawiedzenia, by rozświetlały drogę przybywającym na nocne czuwanie z 29 na 30.09.
 19. D) Od tej niedzieli w wieży kościoła będzie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju dekoracje związane z Nawiedzeniem (flagi, plakaty, obrazy, chorągiewki itp.)