OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12.09.2021 r.

NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12.09.2021

1. Gościmy dziś ojca oblata. Wdzięczni za posługę słowa chcemy otoczyć modlitwą dzieła misyjne prowadzone przez Zgromadzenie w różnych stronach świata. Będzie można także weprzeć je po Mszy św. poprzez zakup kalendarzy misyjnych.
  2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30.
  3. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.
  4. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.
  5. Pragniemy przypomnieć, że czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku do Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września, które to święto przypada w najbliższy wtorek. Tego dnia po Mszy św. poświęcimy pasyjkę na Krzyżu Misyjnym.
  6. W poniedziałek 13 września kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – o g. 20.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Różaniec, o 20.30 nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.
  7. We wtorek Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele. Początek po Mszy św. Potrwa ona do g. 21.00.
  8. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek 14 września o g. 19.20 w Dużym Kościele.
  9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych: chłopców zapraszamy we środę a dziewczęta we czwartek. Oba spotkania rozpoczną się o g. 19.20 w Dużym Kościele. Obecność konieczna.
  10. W czwartek 16.09 spotkanie Rady Ekonomicznej o g. 20.00 na probostwie.
  11. Zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży, zwłaszcza tych, którzy przyjęli bierzmowanie – w piątek, 17.09 o g. 19.30 w salce na górze na probostwie.
  12. W sobotę 18.09 września spotkanie Wojowników Maryi. O g. 07.30 adoracja i Różaniec, o g. 08.00 Msza św., po niej spotkanie formacyjne.
  13. Zbiórka ministrantów w sobotę o g. 10.00 w Dużym Kościele.
  14. W sobotę wyruszy z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, aby zaprosić Maryję do naszej Wspólnoty w znaku jasnogórskiej Ikony. Wyjazd o g. 09.30 sprzed kościoła; z Częstochowy pielgrzymka wyruszy po Apelu. Zapisy w zakrystii.
  15. W dniach 29 i 30 września w naszej parafii przeżywać będziemy Nawiedzenie MB w znaku ikony jasnogórskiej.
  16. A) Bezpośrednio przed Nawiedzeniem od soboty 25.09 rozpoczniemy tygodniowe Misje św. Program misji i samego Nawiedzenia dostępny u ministrantów.
  17. B) W ramach 33-dniowych rekolekcji przygotowujących do poświęcenia się przez Maryję Jezusowi przed Mszami św. o g. 18.00 odmawiamy codziennie Różaniec, a po Mszach św. słuchamy wspólnie rozważań rekolekcyjnych audio.
  18. C) Jest także wiele pomysłów związanych z udekorowaniem naszej parafii na powitanie Maryi: wśród nich plan oświetlenia obu chodników prowadzących przez park do naszego kościoła białymi i niebieskimi zniczami. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w ich zakupie, można je dostarczać i składać tymczasowo pod krzyżem misyjnym. Ułożymy je wszystkie i rozpalimy w dniu nawiedzenia, by rozświetlały drogę przybywającym na nocne czuwanie z 29 na 30.09.
  19. D) Od tej niedzieli w wieży kościoła będzie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju dekoracje związane z Nawiedzeniem (flagi, plakaty, obrazy, chorągiewki itp.)