OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.11.2021

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca!
  2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30.
  3. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans. Można rezerwować terminy Mszy św. na rok 2022.
  4. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.
  5. Boże Krówki będą miały swoją próbę w poniedziałek o g. 19.00 w Małym Kościele.
  6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek o g. 20.00 na probostwie.
  7. We wtorek Grupa Adoracyjna zaprasza na czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w Małym Kościele. Początek po Mszy św. Potrwa ona do g. 21.00.
  8. W piątek spotkanie Duszpasterstwa młodzieży o g. 19.30 w Sali na Górze na probostwie.
  9. W dniach 19 do 21 listopada w naszej Parafii odbędzie się kurs NOWE ŻYCIE. Skierowany jest on do każdego z nas, zwłaszcza do tych, którzy czują potrzebę pogłębienia swojej relacji z Jezusem.
  10. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny.
  11. Zapraszam na spotkanie dzieci klas komunijnych: klasy A w poniedziałek, klasy B we wtorek, klasa C we czwartek. Każde spotkanie rozpocznie się w Małym Kościele o g. 17.00; w ich trakcie poświęcimy książeczki.
  12. Zmarli nasi parafianie: + Andrzej Knychała z Rumianka (pogrzeb był w piątek), + Kazimiera Heckert z Kokoszczyna (pogrzeb był w piątek), + Marian Przybylski z Rumianka (pogrzeb będzie we wtorek o g. 12.00), + Bogusława Opałka z Góry (pogrzeb będzie we środę o g. 12.00) Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

W minionym miesiącu udało się doprowadzić prace przy budowie naszego nowego Domu Parafialnego do tzw. poziomu zero. Podkreślam zaangażowanie pracowników firmy Franaszek, prowadzącej ten etap budowy. Na tacę z drugiej niedzieli października złożono sumę 6 266,00 złotych (rekordowa kwota od 01.07.2018); wpłynęły ofiary w gotówce w wysokości 3 000,00 złotych oraz na parafialne konto 1 380,00 złotych. Otrzymaliśmy też pomoc od firm: p. Józefa Szały, p. Marka Majorczyka, państwa Barbary i Wojciecha Majorczyków, p. Grzegorza Krygiera f-ma ROBOKOP. Była to pomoc w materiałach (piasek i beton) i usługach (koparka, transport). Bardzo serdecznie dziękujemy za te znaki dobroci i życzliwości względem naszej Wspólnoty – Bóg zapłać! W intencji Ofiarodawców będziemy się modlić na Mszach św. w ich intencji odprawianych w soboty przed 2. niedzielą miesiąca (w tym roku 13.11 i 11.12). Rozpoczęliśmy zakup materiałów do wymurowania ścian budynku (zapowiedzi wielkich podwyżek po Nowym Roku). W nowym tygodniu rozpoczną się prace murarskie przy wznoszeniu ścian. Pragnę przypomnieć, że wpłaty na konto z tytułem „na cele kultu, budowy i remontu obiektów parafialnych” można odliczyć od podatku.